Ha már megvan a gép.
Örülünk neki és ki is próbáltuk, akkor azért ne feledkezzünk meg, hogy nemcsak a géppel kell törődnünk, hanem magunkal is.
A leg alapabb védőcucc a bukósisak.  
Én már láttam szétrepedt bukósisakot, miután a vas maga alá temette a gazdáját. Hidjétek el szebb látvány volt mintha egy szétnyílt koponyát kellett volna nézegetnem.
A második legfontosabb védőfelszerelés: a protektoring. 
Ez tartalmazza a gerinc és melkasvédelmi részt, általában még a váll és könyökvédőt is.
Ilyennek is láttam már hasznát, szintén egy rosszul sikerült feljárón a kolléga mellel vette le a 300kg-os gépet. Szerencsére itt is megvédte őt a protektoring. Igaz, hogy ugy fél órát feküdt a földön de miután a korházban megröngenezték kiderült hogy egy bordája sem törött el. Magyarán a védőfelszerelés helytált.
Következik a csizma: 
Ha sportgéped van és szereted a száguldozást akkor ez is igen fontos ezköz. Természetesen túragépnél is elengedhetetlen. De, hogy miért emelem ki a sportgépet? Egyszerü: mert annak a lábvédelme jóval kisebb mint egy nagy dögnek. Főleg versenyzők körében látni néhány csúnyán megzúzott lábat. Pedig ők aztán a drágábbik fajta csizmákat vásárolják előszeretettel. És még igy is sérülnek. De legalább nem törik el a lábuk.
Kesztyű: 
Szintén fontos, mert ugye esésnél leteszed a kezed először a bőröd fog szépen lekopni róla. Ha viszont viseltél kesztyűt akkor fordul a sorrend, és először a kesztyű kopik majd csak ezután a bőröd. Ugye igy azért szebben hangzik? Nem beszélve arról, hogy túrázás közben a kezednek csapódó fa ágak sem a bőrödet fogják szépen hurkásra csapkodni. A télről meg nem is beszélek, azt azért mindenki tudja, hogy olyankor igen hideg van……………
Aztán még egy pár jótanács:
Még nyáron sem kell a frenkit játszani, hogy rövidgatyában és pólóban veretünk. Én egyszer már kipróbáltam, és igen rosszul esett mikor ugy 60 as tempónál a lábamba csapódott egy darázs, ami természetesen utolsó erejével még jól meg is csípett. Szóval mindig hosszú ruha. Még nyáron is.
Aztán a védőfelszerelések állandó használata: Még az utcában se tegyünk egy kört bukósisak nélkül, mert tuti akkor fogunk esni egy szépet. Aztán majd a szomszéd csaj (a szép kis szőke) jól kiröhög, mi meg kulloghatunk haza véres orral.
És akkor most lássuk mit mennyiért, vagy inkább mennyitől lehet kapni:
Bukó: 8 ezertől a csillagos égig. Quadra azért nem kell a legdrágább, ritkám megyünk vele 100-felett.
Protektoring: 15 ezertől úgy 40 ezerig kb.
Mondjuk gerinc és mellkasvédőt külön is lehet venni, meg ugye váll és könyökvédőt is, de ha kiszámoljuk nagyjából jobban járunk egy protektoring vásárlásával.
Csizma: 10 ezertől 50-60 ezerig kb. Versenyzésre a drágábbak ajánlottak.
Kesztyű: 2-3 ezertől 8-10 ezerig kb.
Ha mindent összeszámolunk persze induláshoz a legolcsóbb cuccokat véve figyelembe, akkoris már ugy 45-50 ezret költöttünk védőcuccra. Ennyibe szokott kerülni egy komolyabb csizma. Ugye elgondolkodtató? Na és azon is el lehet gondolkozni, hogy a korházi ellátás mennyibe kerül egy hétre. Szerintem ott is el lehet költeni bőven egy 50-est.
Na utólsó szó: Quadra fel, bukót a fejre és gyííííííííííííí |